Biogram Postaci z tego okresu
 Gustaw August Paszkiewicz     
Biogram został opublikowany w 1980 r. w XXV tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

   

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

Związek Walki Zbrojnej, wojna z bolszewikami 1919-1920, kampania wrześniowa 1939, służba w wojsku rosyjskim (zmarli od 1951), Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, cmentarz wojskowy na Powązkach w Warszawie - zm. 1951-2000, armia "Karpaty", przedostanie się do Francji, dowodzenie dywizją piechoty, służba w LWP, okres wojen światowych, Sejm Ustawodawczy 1947, internowanie w Rumunii, rana w boju (wielokrotnie), Szkoła Podchorążych Piechoty w Warszawie, Towarzystwo Rozwoju Ziem Wschodnich, Warszawski Okręg Wojskowy, Zjednoczone Stronnictwo Ludowe, dowodzenie brygadą piechoty, walki o Lwów 1920, gimnazjum w Mińsku Litewskim, Szkoła Wojskowa w Wilnie, obrona legalnych władz 1926, Korpus Polski (1.) w Rosji , Brygada Pancerna (2.) na Zachodzie, przedostanie się do Rumunii, Oficerska Szkoła Piechoty w Warszawie, kariera wojskowa XX w., osadnictwo wojskowe na kresach wschodnich, kurs w Wyższej Szkole Wojennej w Warszawie, kurs w Centrum Wyższych Studiów Wojskowych, powrót do komunistycznej Polski, walka z podziemiem antykomunistycznym, tworzenie reżimu komunistycznego, Order Virtuti Militari (II RP, Krzyż Złoty), Order Virtuti Militari (II RP, Krzyż Srebrny), Order Krzyża Grunwaldu, Krzyż Niepodległości, Krzyż Walecznych x4, Medal za Wojnę, Medal Zwycięstwa (francuski), Order Leopolda (belgijski), Order Św. Sawy (jugosłowiański), Order Łażni (brytyjski), Order Virtuti Militari (II RP, krzyż kawalerski), Order Odrodzenia Polski (II RP, krzyż oficerski), Order Odrodzenia Polski (PRL, komandoria), Order Legii Honoru (Francja, krzyż oficerski), film "Generał Nil" (2009), osoby z filmów biograficznych, osoby z filmów historycznych (zm. od 1901)
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Jan Paczkowski

1852-01-26 - 1928-09-09
przemysłowiec
 

Edmund Antoni Klemensiewicz

1839-09-16 - 1916-07-07
notariusz
 

Mikołaj Rybowski

1839-12-10 - 1914-02-20
nauczyciel
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Władysław Kossowski

1836 - brak danych
artylerzysta
 

Ryszard Jerzy Kukliński

1930-06-13 - 2004-02-11
pułkownik LWP
 
 

Julia Ceceniowska

1881-04-13 - 1942-02-02
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.