{*TODO dla biogramow ustawic szerokosc 1680 i wysokosc 554*} BUDUJ Z NAMI WIRTUALNY POMNIK NIEPODLEGŁEJ

BUDUJ Z NAMI WIRTUALNY POMNIK NIEPODLEGŁEJ

 
Polski Portal Biograficzny (biogramy.pl) rozpoczyna budowę Wirtualnego Pomnika Niepodległej. Celem akcji jest gromadzenie fotografii i materiałów multimedialnych o ludziach, którym Polska zawdzięcza odzyskanie wolności, niepodległości i suwerenności. Apelujemy do osób i instytucji, które dysponują pamiątkami i dokumentami dotyczącymi okresu odzyskiwanie niepodległości o udostępnienie nam ich kopii do umieszczenia w naszym portalu. Już obecnie w serwisie biogramy.pl znajdują się setki zdjęć, filmów, nagrań audio i innych materiałów, które dotyczą bohaterów niepodległości. Jeśli u kogoś w rodzinnej szufladzie, na półce lub w piwnicy znajdują się zdjęcia czy inne pamiątki z czasów tego przełomu, prosimy o ich udostępnienie. Podkreślamy, że interesują nas tylko cyfrowe kopie i nie oczekujemy żadnych oryginałów. Czekamy na materiały archiwalne i pamiątki rodzinne (wersje cyfrowe zdjęć, rysunków, dokumentów w formacie jpg; interesują nas też stare filmy) związane z polskimi formacjami wojskowymi oraz dotyczące mężów stanu i polityków, wojskowych, ekonomistów, społeczników, naukowców i podróżników, a także postaci związanych z kulturą i sztuką okresu odradzania się polskiej państwowości. Uruchomienie akcji wiąże się z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Obowiązkiem naszym wobec bohaterów walki o odzyskanie niepodległości w 1918 r. jest zachowanie ich w zbiorowej pamięci. Wszystkich, którzy mogliby przekazać materiały na Wirtualny Pomnik Niepodległej lub w inny sposób pomóc w tej akcji, prosimy o kontakt przez nasz portal lub: e-mail wpn@fina.gov.pl tel. 22 380 49 24, adres: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5; 02-739 Warszawa. Redakcja zastrzega sobie prawo do odwołania i zakończenia akcji bez podania przyczyny. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, przygotujemy odpowiednie umowy, wyjaśnimy zapisy, rozwiejemy wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu.
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.
 
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.