iPSB Internetowy Polski Słownik Biograficzny https://www.biogramy.pl/ pl Narodowy Instytut Audiowizualny Fri, 16 Apr 2021 13:40:50 +0200 CMS Moebius <![CDATA[ Piotr Strzyżewski (Strzyżowski) ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/piotr-strzyzewski-1777-1854-pulkownik-uczestnik-wojen-napol Fri, 16 Apr 2021 12:56:38 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/piotr-strzyzewski-1777-1854-pulkownik-uczestnik-wojen-napol ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Dymitr z Goraja, h. Korczak ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/dymitr-z-goraja Fri, 16 Apr 2021 10:42:16 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/dymitr-z-goraja ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Wacław Dyamentowski h. Dryja ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/waclaw-dyamentowski-h-dryja-zm-1612-podstoli-rozanski Fri, 16 Apr 2021 10:28:32 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/waclaw-dyamentowski-h-dryja-zm-1612-podstoli-rozanski ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Edmund Dylewski ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/edmund-dylewski Fri, 16 Apr 2021 10:24:34 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/edmund-dylewski ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jerzy Aleksander Popiełuszko ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.biogramy.pl/a/biografia/jerzy-aleksander-popieluszko-1947-1984-blogoslawiony-ksiadz-wiesz Fri, 16 Apr 2021 10:15:31 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.biogramy.pl/a/biografia/jerzy-aleksander-popieluszko-1947-1984-blogoslawiony-ksiadz-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jan Piotr Dworzecki-Bohdanowicz ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jan-piotr-dworzecki-bohdanowicz Fri, 16 Apr 2021 10:08:56 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jan-piotr-dworzecki-bohdanowicz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Józef Dworzaczek ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jozef-dworzaczek Fri, 16 Apr 2021 09:54:57 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jozef-dworzaczek ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Stanisław Augustyn Droba ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/stanislaw-augustyn-droba Fri, 16 Apr 2021 08:55:25 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/stanislaw-augustyn-droba ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Wawrzyniec Drzewiński (Derewiński, Drewiński) h. Korczak ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wawrzyniec-drzewinski-h-korczak-ur-ok-1568-zm-ok-1640-czesnik-wol Fri, 16 Apr 2021 08:54:43 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wawrzyniec-drzewinski-h-korczak-ur-ok-1568-zm-ok-1640-czesnik-wol ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Antoni Bauman ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/antoni-bauman-ur-1809-budowniczy Fri, 16 Apr 2021 08:22:14 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/antoni-bauman-ur-1809-budowniczy ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Antoni Bauman ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/antoni-bauman-1788-1861-poborca-podatkowy-kasy-powiatu-august Fri, 16 Apr 2021 08:21:35 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/antoni-bauman-1788-1861-poborca-podatkowy-kasy-powiatu-august ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Fryderyk Bauman ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/fryderyk-bauman-ur-ok-1760-70-zm-1845-architekt-sztukator Fri, 16 Apr 2021 08:19:00 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/fryderyk-bauman-ur-ok-1760-70-zm-1845-architekt-sztukator ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Wilhelmina Baumanowa (właściwie Stanuchowska, z domu Bauman) ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wilhelmina-baumanowa-wlasciwie-stanuchowska-z-domu-bauman Fri, 16 Apr 2021 08:17:21 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wilhelmina-baumanowa-wlasciwie-stanuchowska-z-domu-bauman ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Karol Baur ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/karol-baur-1787-1837-aktor-i-dyrektor-teatru-prowincjonalnego Fri, 16 Apr 2021 08:13:35 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/karol-baur-1787-1837-aktor-i-dyrektor-teatru-prowincjonalnego ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Rodryg Dunin ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/rodryg-dunin Thu, 15 Apr 2021 18:21:04 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/rodryg-dunin ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Karol Dunin ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/karol-dunin Thu, 15 Apr 2021 18:10:40 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/karol-dunin ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Sebastian Dunikowski z Urska ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/sebastian-dunikowski-z-urska Thu, 15 Apr 2021 16:44:54 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/sebastian-dunikowski-z-urska ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Zygmunt Sidorowicz ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zygmunt-sidorowicz-1846-1881-malarz Thu, 15 Apr 2021 14:45:22 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zygmunt-sidorowicz-1846-1881-malarz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Henryk Teodor Dulęba ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/henryk-teodor-duleba Thu, 15 Apr 2021 14:17:49 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/henryk-teodor-duleba ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Bronisław Dulęba ]]> https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/bronislaw-duleba Thu, 15 Apr 2021 13:12:00 +0200 https://www.biogramy.plhttps://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/bronislaw-duleba ipsb@ipsb.nina.gov.pl