W drugiej części audycji z cyklu Notacje Adam Hanuszkiewicz opowiada o pracy w Telewizji Polskiej i funkcji naczelnego reżysera Teatru Telewizji. Mówi o swoich założeniach programowych i o tym, dlaczego Kabaret Starszych Panów stał się wtedy tak popularny.

Reżyser porównuje styl pracy w teatrze w Polsce i zagranicą. Wspomina Fausta, którego odkrył na nowo, kiedy wystawiał spektakl w Niemczech. Przedstawienie spotkało się z entuzjazmem Niemców, dostał też za nie odznaczenie. Hanuszkiewicz opowiada również o polskich, fińskich i niemieckich aktorach – ich pracowitości, ekspresji, podejściu do tekstu i reżysera. 

Adam Hanuszkiewicz (1924–2011) – aktor i reżyser. Początkowo występował w Rzeszowie (zaczynał jako adept w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w 1945 roku), Jeleniej Górze, później w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Jako reżyser zadebiutował w 1951 roku w poznańskim Teatrze Polskim. Od roku 1955 roku pracował w Warszawie. Był jednym z twórców Teatru Telewizji – jego pierwszy telewizyjny spektakl to Złoty lis Jerzego Andrzejewskiego (1955). W latach 1957–1963 pełnił funkcję głównego reżysera Teatru Telewizji. 

Material opublikowany na stronie ninateka.pl