6 maja 2013 roku w warszawskim Kinie Kultura odbyła się uroczysta premiera filmu Inny świat w reż. Doroty Kędzierzawskiej. Organizatorem premiery był Narodowy Instytut Audiowizualny - współproducent i dystrybutor filmu. W wydarzeniu wzięli udział twórcy: występująca w filmie Danuta Szaflarska, reżyser i autorka scenariusza filmu – Dorota Kędzierzawska, autor zdjęć – Arthur Reinhart, oraz przedstawiciele producentów filmu – Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Anna Drozd, zastępca dyrektora TVP Kultura.

Premiera przyciągnęła również wielu znakomitych gości ze świata filmu i kultury. Podczas wydarzenia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski podziękował wielkiej damie polskiego filmu i teatru Danucie Szaflarskiej za jej wkład w rozwój polskiej kultury. Podczas premiery wręczona została również statuetka Polskiej Nagrody Filmowej Orła 2013, który przyznany został Danucie Szaflarskiej za osiągnięcia życia.

W materiale prace nad filmem wspomina jego reżyserka Dorota Kędzierzawska, która z obawy przed przekroczeniem granicy bliskości chciała przekazać reżyserię dokumentu swojemu asystentowi. Z kolei operator Arthur Reinhart opowiada o problemach, jakie miał z montażem materiału – po trzech miesiącach poddał się i przekazał pracę nad cięciem filmu reżyserce, która spędziła nad tym rok.

Przyjaciele, goście i współpracownicy Danuty Szaflarskiej dzielą się w reportażu swoimi refleksjami na temat aktorki. „Ma swój styl, ale nie ma maniery, to znaczy na każdą sytuację reaguje naturalnie” – mówi Grzegorz Jarzyna, reżyser Między nami dobrze jest, w którym występuje nestorka. Życzenia jak najdłuższej pracy na scenie składają także dziennikarz radiowej Trójki Ryszard Jaźwiński, dyrektor NInA Michał Merczyński, spotkana na Krakowskim Przedmieściu aktorka Emilia Krakowska i wielbiciele talentu Danuty Szaflarskiej.