{*TODO dla biogramow ustawic szerokosc 1680 i wysokosc 554*} WRZESIEŃ 1939 NA EKRANIE

WRZESIEŃ 1939 NA EKRANIE

 
Na konferencji „Wrzesień 1939. Filmowe teksty i konteksty” pojawi się wiele znakomitości, takich jak historyk filmu prof. Tadeusz Lubelski czy pisarz i scenarzysta Józef Hen. 26 września o godzinie 18.00 odbędzie się rozmowa prof. Lubelskiego z Józefem Henem. Wiele wystąpień na konferencji dotyczyć będzie bohaterów naszego portalu, a wśród nich postaci, które obrosły narodową legendą, jak prezydent Warszawy Stefan Starzyński, czy major Henryk Dobrzański „Hubal”. Na konferencji będą omawiane dokonania wybitnych twórców filmowych, m.in. Andrzeja Wajdy. Konferencję rozpocznie projekcja filmu w reżyserii Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego „… gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie”, po którym odbędzie się wykład prof. Tomasza Szaroty z Instytutu historii PAN „Stefan Starzyński – postać tragiczna”. Będzie też pokazany i stanie się przedmiotem dyskusji film Ewy i Czesława Petelskich „Don Gabriel”. Będzie można także zobaczyć filmy ze zbiorów Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego, w tym amerykański dokument z 1940 roku „Oblężenie” („Siege”) w reżyserii Juliena Bryana i niemiecki film propagandowy z tego samego roku „Kampania w Polsce” („Feldzug in Polen”), zawierający niepublikowane materiały robocze z pierwszej, zablokowanej przez niemiecką cenzurę wersji filmu. Dwudniowa konferencja rozpocznie się w czwartek 26 września br. Wstęp wolny! Gorąco zapraszamy!
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.
 
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.