{*TODO dla biogramow ustawic szerokosc 1680 i wysokosc 554*} NIEMIRZANKA W ILUZJONIE

NIEMIRZANKA W ILUZJONIE

 
W listopadzie 2019 roku w kinie Iluzjon zobaczyć będzie można gwiazdę naszego przedwojennego kina, piękną aktorkę, piosenkarkę i tancerkę Lodę Niemirzankę. W programie pokazy m.in. ostatniej przedwojennej polskiej komedii, a także wyjątkowa wystawa pamiątek i fotosów. W poniedziałek, 4 listopada 2019 roku, o godz. 18:00, przypomnimy film "Moi rodzice rozwodzą się" w reżyserii Mieczysława Krawicza (Polska 1938, 109 minut). W filmie wystąpiła plejada gwiazd tamtego okresu: Jadwiga Andrzejewska, Franciszek Brodniewicz, Ina Benita, Ludwik Sempoliński, Wanda Bartówna i Kazimierz Junosza-Stępowski. Prelekcję przed seansem wygłosi Grzegorz Rogowski. Zaś w sobotę, 9 listopada 2019, o godz. 16:00, przypomnimy ostatnią przedwojenną polską komedię "Ja tu rządzę" w reż. Mieczysława Krawicza (Polska 1939, 100 minut). Scenariusz Emanuela Schlechtera i Ludwika Starskiego pozwolił Mieczysławowi Krawiczowi nakręcić zgrabną komedię romantyczną, z elementami qui pro quo, z udziałem lubianych aktorów – Iny Benity, Zbigniewa Rakowieckiego, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Władysława Grabowskiego i Stanisława Sielańskiego. Dodatkową atrakcją jest udział w filmie męskiego kwartetu wokalnego, popularnego chóru Dana. Wydarzenia odbędą się w ramach cylku "Alfabet Retrokina" w Kinie Iluzjon w Warszawie przy ul. Narbutta 50a.
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.
 
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.