{*TODO dla biogramow ustawic szerokosc 1680 i wysokosc 554*} MISTRZ SZLACHETNYCH TECHNIK

MISTRZ SZLACHETNYCH TECHNIK

 
Muzeum Narodowe w Warszawie przypomina dorobek jednego z najważniejszych polskich grafików przełomu XIX i XX wieku Ignacego Łopieńskiego, moderatora życia artystycznego przed I wojną światową i w czasach II RP. W uznaniu zasług Łopieńskiego warszawskie Muzeum Narodowe zamierzało już uhonorować jubileusz 50-lecia jego pracy twórczej wystawą przygotowywaną na jesień 1939 roku. Hitlerowska agresja na Polskę pokrzyżowała wtedy te plany. Teraz jednak, w 80 lat po tamtym jubileuszu, do tych planów powrócono. Jest to pierwsza tak obszerna prezentacja dzieł mistrza, które pokazane są w szerszej – europejskiej – perspektywie. Oprócz odbitek graficznych są prezentowane płyty graficzne, rysunki studyjne, akwarele oraz medale z brązu projektowane przez artystę. Wystawa czynna jest w głównym gmachu muzeum do 16 lutego 2019 r. (TŚ)
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.
 
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.