Audycja Polskiego Radia z 13.10.2002, poświęcona poczuciu humoru papieża Jana Pawła II.
1. Rozmowa redaktor Bogumiły Prządki z ojcem Wacławem Oszajcą z Towarzystwa Jezusowego - teologiem, poetą i publicystą; - uśmiech papieża Jana XXIII i Pawła VI; - nowy styl komunikacji z wiernymi wprowadzony przez Jana Pawła II; - pielgrzymka papieża do Ukrainy i spotkanie z tradycyjną hierarchią grekokatolicką; - wspomnienia o zabawnym wydarzeniu przy okazji otrzymania przez papieża doktoratu honoris causa w Częstochowie; - koronacja obrazu w Wadowicach; - prawdziwa miłość wobec ludzi; - stosunek wobec śmierci, piękna; - poczucie humoru w relacjach z młodzieżą; - wspomnienia z audiencji w 1984 roku; - ostatnia pielgrzymka do Polski. b) Nagrania archiwalne: 1. Wypowiedź księdza Mieczysława Malińskiego, pisarza, biografa papieża; - dzieci pasją papieża; - umiejętność nawiązania kontaktu z młodzieżą; - dystans Jana Pawła II do samego siebie; - wizyta Jana Pawła II w szpitalu w odwiedzinach kardynała Andrzeja Deskura na drugi dzień po wyborze na papieża.
2. Spotkanie papieża Jana Pawła II z młodzieżą [prawdopodobnie podczas Światowych Dni Młodzieży 1991 w Częstochowie]: papież śpiewa „Aby ludzie wiedzieli…”, okrzyki „Niech żyje papież”.
3. Wypowiedź z 1997 roku: wspomnienia fotoreportera Ryszarda Rzepeckiego, uczestnika wielu pielgrzymek papieża: - wspomnienia o zabawnych wydarzeniach podczas wizyt papieża do Wielkiej Brytanii oraz w Japonii; - ironiczna rozmowa z papieżem podczas wizyty w Zairze.
4. Spotkanie papieża z pielgrzymami w Ludźmierzu 7 czerwca 1997 r., wypowiedź „Chodź na Turbacz!”.
5. Spotkanie papieża z pielgrzymami [prawdopodobnie w 1997 roku], śpiew „Góralu, czy ci nie żal”; c) Fragmenty książki „Kwiatki Jana Pawła II”, Janusz Poniewierski [Piszczatowski].

Autor audycji, prowadzenie - Bogubiła Prządka; aktor - Andrzej Piszczatowski.