SERCE I POLITYKA

Minęło już dziesięć lat od śmierci profesora Zbigniewa Religi, wybitnego kardiologa i popularnego polityka wolnej Polski, senatora, posła, ministra zdrowia. Z tej okazji Senat jednogłośnie przyjął specjalną uchwałę upamiętniającą tego wielkiego człowieka, naukowca i męża stanu. Równocześnie w gmachu izby wyższej naszego parlamentu otwarta została wystawa „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk”. Ekspozycja została przygotowana z inspiracji marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego przez Główną Bibliotekę Lekarską. W uroczystości wzięła udział rodzina profesora – żona, córka i syn z rodziną, a także prezydent Andrzej Duda, wicemarszałkowie Senatu: Maria Koc, Adam Bielan i Michał Seweryński, wicemarszałek [...]

Minęło już dziesięć lat od śmierci profesora Zbigniewa Religi, wybitnego kardiologa i popularnego polityka wolnej Polski, senatora, posła, ministra zdrowia. Z tej okazji Senat jednogłośnie przyjął specjalną uchwałę upamiętniającą tego wielkiego człowieka, naukowca i męża stanu. Równocześnie w gmachu izby wyższej naszego parlamentu otwarta została wystawa „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk”. Ekspozycja została przygotowana z inspiracji marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego przez Główną Bibliotekę Lekarską. W uroczystości wzięła udział rodzina profesora – żona, córka i syn z rodziną, a także prezydent Andrzej Duda, wicemarszałkowie Senatu: Maria Koc, Adam Bielan i Michał Seweryński, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiele innych osobistości.

Czytaj dalej Zwiń tekst
Wszystkie kolekcje (27)
Autorem kolekcji jest: Tadeusz
 
 
1 2
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.