Biogram Postaci z tego okresu
 Leopold Okulicki     

Leopold Okulicki  

 
 
Biogram został opublikowany w 1978 r. w XXIII tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

  

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązane artykuły

 

Cichociemni

Cichociemni to popularna nazwa żołnierzy polskich szkolonych w okresie II wojny światowej na terenie Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych, przerzucanych drogą lotniczą do okupowanej Polski i innych......
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

Polska Organizacja Wojskowa, Służba Zwycięstwu Polski, Związek Walki Zbrojnej, Legiony Polskie, rozbrajanie Niemców 1918, kampania wrześniowa 1939, okupacja sowiecka, pochodzenie chłopskie, powstanie warszawskie 1944, dzieci - 1 syn (osób zm. 1901-1950), Związek Strzelecki, akcja "Burza", Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, gimnazjum w Bochni, okupacja niemiecka 1939-45, bitwa nad Berezyną 1920, Sztab Naczelnego Wodza w Londynie, przerzut spadochronowy do kraju, Baza Przerzutowa (Główna) we Włoszech, dowodzenie dywizją piechoty, choroba serca, więzienie na Łubiance, okres wojen światowych, obrona Warszawy 1939, walki o Lwów 1919, konspiracja w czasie II wojny światowej, NIEPODLEGŁA armia, organizacja "Niepodległość" (NIE), Armia Polska w ZSRS (Andersa), rana w boju (wielokrotnie), więzienie NKWD, Wyższa Szkoła Wojenna w Warszawie, Okręg Korpusu III w Grodnie, Komenda Główna Armii Krajowej, NIEPODLEGŁA działalność sportowa, obóz przejściowy w Pruszkowie, dowodzenie batalionem piechoty, Armia Polska na Wschodzie, ewakuacja z ZSSR z Armią Andersa, Polskie Państwo Podziemne, więzienie Butyrki w Moskwie, pomnik w parku Jordana w Krakowie, bitwa pod Lidą 1920, wcielenie do armii austriackiej, kariera wojskowa w II RP, klub sportowy "Legia Warszawa", więzienie u Brygidek we Lwowie, więzienie w Lefortowie, dowodzenie sztabem dywizji piechoty, Oddział III Sztabu Głównego WP, sport - piłka nożna, tortury NKWD, utrata syna na wojnie, proces szesnastu 1945, kara więzienia (sowiecka), śmierć w szpitalu więziennym, cmentarz wojskowy na Powązkach - grób symboliczny, Cmentarz Powązkowski w Warszawie - grób symboliczny, rehabilitacja w okresie III RP, Legia Zasługi (amerykańska), Krzyż Niepodległości, Krzyż Walecznych x4, Złoty Krzyż Zasługi z Mieczami (IIRP), patroni ulic w ponad setce miast, patroni jednostek wojskowych, Order Virtuti Militari (II RP, Krzyż Srebrny), Order Orła Białego (Prez. Wałęsa, pośmiertnie), Order Virtuti Militari (RP na uchodźstwie), Cmentarz Powązkowski w Warszawie - lata 1941-1950, Cmentarz Powązkowski w Warszawie - Aleja Zasłużonych, cmentarz wojskowy na Powązkach w Warszawie - XX w., patroni jednostek terytorialnych, film "Hubal", osoby z filmów biograficznych, film "Kurier" (2019), film "Żołnierze wolności", osoby na znaczkach pocztowych polskich (zm. 1926-1950), osoby z filmów historycznych (zm. od 1901), osoby na monetach NBP (zm. w XX w.), osoby na pomnikach (zm. 1926-1950), pomnik w Krakowie
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Roman Kochanowski

1857-02-28 - 1945-08-03
malarz
 

Aniela Potulicka

1861-04-08 - 1932-10-17
ziemianka
 

Zuzanna Morawska

1848-08-11 - 1922-01-06
pedagog
 
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Kazimierz Władysław Bartel

1882-03-03 - 1941-07-26
matematyk
 

Stanisław Roman Lewandowski

1859-02-22 - 1940-02-03
rzeźbiarz
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.