Biogram Postaci z tego okresu
 Witold Pilecki      Witold Pilecki
Biogram został opublikowany w 1981 r. w XXVI tomie Polskiego Słownika Biograficznego
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

Nota biograficzna i materiały dotyczące życia i działalności Witolda Pileckiego znajdują się na  portalu Instytutu Pamięci Narodowej. 

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązane artykuły

 

Polskie Państwo Podziemne 1939-1945

Polska była pierwszym państwem, które powiedziało "Nie!" żądaniom ustępstw terytorialnych ze strony nazistowskiej Rzeszy Niemieckiej. Polska była pierwszym państwem, które zbrojnie przeciwstawiło......
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

Związek Walki Zbrojnej, wojna z bolszewikami 1919-1920, kampania wrześniowa 1939, konspiracja w obozach, powstanie warszawskie 1944, niewola hitlerowska, dzieci - 2 (w tym syn), służba w Wojsku Polskim, Wydział Sztuk Pięknych, areszt Urzędu Bezpieczeństwa, Krzyż Walecznych x2, kawaleria Wojska Polskiego, tworzenie podziemia antykomunistycznego, rodzeństwo - 4 (w tym 2 braci), ruch harcerski, konspiracja w czasie II wojny światowej, pomnik w Warszawie, organizacja "Niepodległość" (NIE), tortury ubeckie, bitwa warszawska 1920, kara śmierci (PRL-owska), obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Krzyż Zasługi Wojsk Litwy Środkowej, dziadek powstaniec styczniowy, Korpus Polski (2.) na Zachodzie, oflag VII A Murnau, Srebrny Krzyż Zasługi, dziadek zesłaniec, pomnik w parku Jordana w Krakowie, pomnik w Gdańsku, rehabilitacja w okresie III RP, raporty o eksterminacji Żydów, patroni szkół, dowództwo "Kedywu" KG AK, uniwersytet w Wilnie II RP, patroni drużyn harcerskich, egzekucja w Więzieniu Mokotowskim, pomniki w kilku miastach, wyprawa wileńska Żeligowskiego 1920, armia "Prusy", więzienie mokotowskie w Warszawie, stalag VIII B Lamsdorf, ojciec - leśniczy, pomnik we Wrocławiu, kariera wojskowa w II RP, powrót do zajętej przez Sowietów Polski, Order Odrodzenia Polski (III RP, komandoria, pośmiertnie), walki o Wilno 1919, uniwersytet w Poznaniu, patroni jednostek wojskowych, patroni stowarzyszeń, patroni mostów, ulice w ponad 100 miastach, Order Orła Białego (Prez. Kaczyński, pośmiertnie), patroni szkół wyższych, autorzy Teatru Polskiego Radia, bohaterowie słuchowisk radiowych, osoby na muralach
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Anna Smoleńska

1920-02-28 - 1943-03-19
harcerz
 

Władysław Kosydarski

1884-12-27 - 1954-01-30
działacz ludowy
 

Jan Andrzej Sadowski

1895-06-24 - 1977-10-05
generał brygady WP
 

Władysław Bełza

1847-10-17 - 1913-01-29
pisarz
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Józef Feliks Gawlina

1892-11-18 - 1964-09-21
generał dywizji WP
 

Kazimierz Leski

1912-06-21 - 2000-05-27
inżynier mechanik
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.