Biogram Postaci z tego okresu
 Witold Pilecki      Witold Pilecki
Biogram został opublikowany w 1981 r. w XXVI tomie Polskiego Słownika Biograficznego
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

Nota biograficzna i materiały dotyczące życia i działalności Witolda Pileckiego znajdują się na  portalu Instytutu Pamięci Narodowej. 

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązane artykuły

 

Polskie Państwo Podziemne 1939-1945

Polska była pierwszym państwem, które powiedziało "Nie!" żądaniom ustępstw terytorialnych ze strony nazistowskiej Rzeszy Niemieckiej. Polska była pierwszym państwem, które zbrojnie przeciwstawiło......
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

Związek Walki Zbrojnej, wojna z bolszewikami 1919-1920, kampania wrześniowa 1939, konspiracja w obozach, powstanie warszawskie 1944, niewola hitlerowska, służba w Wojsku Polskim, uniwersytet w Poznaniu, Wydział Sztuk Pięknych, areszt Urzędu Bezpieczeństwa, Krzyż Walecznych x2, kawaleria Wojska Polskiego, tworzenie podziemia antykomunistycznego, rodzeństwo - 4 (w tym 2 braci), ruch harcerski, konspiracja w czasie II wojny światowej, pomnik w Warszawie, organizacja "Niepodległość" (NIE), tortury ubeckie, bitwa warszawska 1920, kara śmierci (PRL-owska), walki o Wilno 1919, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Krzyż Zasługi Wojsk Litwy Środkowej, dziadek - powstaniec styczniowy, Korpus Polski (2.) na Zachodzie, oflag VII A Murnau, Srebrny Krzyż Zasługi, dziadek zesłaniec, pomnik w parku Jordana w Krakowie, pomnik w Gdańsku, rehabilitacja w okresie III RP, raporty o eksterminacji Żydów, patroni szkół, dowództwo "Kedywu" KG AK, uniwersytet w Wilnie II RP, patroni jednostek wojskowych, egzekucja w Więzieniu Mokotowskim, pomniki w kilku miastach, wyprawa wileńska Żeligowskiego 1920, armia "Prusy", walki o Grodno 1920, więzienie mokotowskie w Warszawie, stalag VIII B Lamsdorf, pomnik we Wrocławiu, kariera wojskowa w II RP, powrót do zajętej przez Sowietów Polski, Order Odrodzenia Polski (III RP, komandoria, pośmiertnie), Tajna Armia Polska, patroni stowarzyszeń, patroni mostów, Order Orła Białego (Prez. Kaczyński, pośmiertnie), patroni szkół wyższych, patroni parków, patroni pociągów, ojciec - leśniczy, autorzy Teatru Polskiego Radia, bohaterowie słuchowisk radiowych, osoby na muralach (ur. od 1801), osoby na znaczkach pocztowych polskich (ur. w XX w.), osoby na monetach NBP (ur. w XX w.), patroni ulic w ponad setce miast, patroni jednostek harcerskich, patroni placów miejskich, patroni jednostek terytorialnych, patroni placówek naukowych, dzieci - 2, w tym syn (osoby ur. w XX w.)
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Ferdynand Karol Eugeniusz Rabowski

1884-02-05 - 1940-04-19
geolog
 

Feliks Kon

1864-05-30 - 1941-07-28
działacz ruchu robotniczego
 

Stanisław Euzebiusz Sokołowski

1900-08-14 - 1990-04-03
geolog
 

Mikołaj Sasinowski

1909-10-16 - 1982-09-06
biskup łomżyński
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Tadeusz Różewicz

1921-10-09 - 2014-04-24
poeta
 

Ryszard Matuszewski

1914-08-18 - 2010-04-29
literat
 

Władysław Grabowski

1883-06-01 - 1961-07-06
aktor teatralny
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.