Biogram Postaci z tego okresu
 Fryderyk Franciszek Chopin      Fryderyk Franciszek Chopin. Maria Wodzińska, MNW.

Fryderyk Franciszek Chopin  

 
 
1810-02-22 - 1849-10-17
Biogram został opublikowany w 1937 r. w III tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

Szkic biograficzny o tym twórcy znajdziesz w portalu  muzykotekaszkolna.pl. 

Wszystkie jego kompozycje muzyczne znajdziesz na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

twórczość kompozytorska, emigracja we Francji, dzieciństwo geniusza muzyki, twórczość muzyczna, utwory fortepianowe, sława światowa, choroba - gruźlica, Liceum Warszawskie, osiedlenie we Francji, pomniki w wielu miastach, rodzeństwo - siostra, patroni ulic w setkach miast, postać uniwersalna, muzyka romantyczna, Szkoła Główna Muzyki w Warszawie, cmentarz Père Lachaise w Paryżu, pochówek odrębny serca, patronat roku Sejmu RP, krąg Adama Jerzego Czartoryskiego, muzeum biograficzne, osoby na banknotach, ojciec - nauczyciel, pomnik w parku Jordana w Krakowie, patroni szkół wyższych, osoby z dzieł Artura Szyka, patroni ciał niebieskich, patroni taksonów świata ożywionego, bohaterowie filmów biograficznych, bohaterowie słuchowisk radiowych, patroni szlaków turystycznych, osoby na znaczkach pocztowych zagranicznych, osoby na znaczkach pocztowych polskich (zm. w XIX w.), patroni pociągów, osoby na monetach NBP (zm. w XIX w.), patroni placów w wielu miastach, patroni osiedli mieszkaniowych, patroni lóż masońskich, patroni chórów, patroni filharmonii, patroni samolotów, patroni lotnisk, patronat roku Senatu RP, osoby na medalach (zm. w XIX w.), pomnik w Warszawie, film "Młodość Chopina", osoby z filmów biograficznych, osoby z filmów zagranicznych, brak dzieci (osoby zm. w XIX w.), brak rodziny (osoby zm. w XIX w.), osoby na muralach (zm. w XIX w.), autorzy Teatru Telewizji (zm. do 1900), pomnik w Kielcach, patroni szpitali, osoby na pomnikach (zm. w XIX w.), pomnik w Słupsku, pomnik w Krakowie, osoby z dzieł Dunikowskiego, pomnik poza granicami Polski, pomnik w Bydgoszczy, patroni festiwali, patroni alkoholi, patroni fundacji, osoby z oper, tablica pamiątkowa w miejscu pobytu
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

Postaci powiązane

 

Mikołaj Chopin

1771-04-15 - 1844-05-03 pedagog
 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Marceli Maszkowski

1837 - 1862-03-05
rysownik
 

Władysław Szerner

1836-06-03 - 1915-01-04
malarz
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Władysław Ludwik Anczyc

1823-12-12 - 1883-07-28
pisarz
 

August Cieszkowski

1814-09-12 - 1894-03-12
filozof
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.