Biogram Postaci z tego okresu
 Konstanty Iwanowicz Ostrogski      Frag. "Portretu księcia Konstantego Ostrogskiego" Friedricha Klossa.

Konstanty Iwanowicz Ostrogski  

 
 
Biogram został opublikowany w 1979 r. w XXIV tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

  

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązane artykuły

 

Druga połowa XVI wieku

Druga połowa XVI wieku, a przede wszystkim interesujący nas okres panowania ostatniego Jagiellona – Zygmunta Augusta – to okres dominacji wojsk zaciężnych, co przekładało się na konieczność......
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

wojny z Tatarami, wojny z Moskwą, gromadzenie fortuny, kariera dowódcza, niewola moskiewska, wyznanie prawosławne, kasztelania wileńska, poczet hetmanów litewskich, Bitwa pod Orszą 1508, ślub Zygmunta I z Boną 1518, witanie królowych w kraju, koronacja Bony 1518, starostwo bracławskie, bitwa pod Orszą 1514, rządy Zygmunta I Starego, elekcja Zygmunta II Augusta 1529, starostwo upickie (Woj. Trockie), starostwo łuckie (Woj. Wołyńskie), bitwa pod Wiśniowcem 1512, bitwa pod Olszanicą 1527, grób w Ławrze Peczerskiej w Kijowie, patroni jednostek wojskowych, wyprawa czarnomorska 1497, starostwo zwinogrodzkie (Woj. Kijowskie), starostwo winnickie (Woj. Bracławskie), spory między magnatami, stronnictwo królowej Bony, budowa cerkwi, fundacje cerkiewne, fortuny XVI w., lokacje miast, żona - Holszańska, matka - Gedyminowiczówna, książęta Ostrogscy (z Ostroga, Rurykowicze?), herb Ostrogskich, wojna Litwy z Moskwą 1507-1508, wojna Litwy z Moskwą 1500, wojna litewsko- moskiewska 1512, pomnik w parku Jordana w Krakowie, tytuł książęcy (dynastyczny), małżeństwa - 2 (osób zm. w XVI w.), buława wielka litewska, palacja trocka, fundowanie cerkwi, urzędy ziemskie wołyńskie, rada wielkoksiążęca litewska, osoby na znaczkach pocztowych zagranicznych, osoby z dzieł Mikołaja Reya, osoby na muralach (zm. do 1800), hetmani litewscy, osoby na monetach zagranicznych, serial "Królowa Bona", osoby z seriali biograficznych (zm. do 1800), dzieci - 3, w tym 2 synów (osób zm. do 1900), osoby z dzieł Matejki (zm. w XVI w.), osoby na pomnikach (zm. 1501-1800), pomnik w Krakowie, pomnik poza granicami Polski, pomniki planowane
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.