{*TODO dla biogramow ustawic szerokosc 1680 i wysokosc 554*} PRZEŁOMOWA BITWA NA NOWO POKAZANA

PRZEŁOMOWA BITWA NA NOWO POKAZANA

 
Interaktywny serwis bitwa1920.gov.pl, stworzony we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, pokazuje w nowoczesny sposób przyczyny, przebieg i skutki wojny polsko-bolszewickiej. Przygotowali go specjaliści Polskiego Radia oraz Biura Programu Niepodległa. Serwis w oryginalny sposób opowiada o wojnie, wykorzystując multimedialne plansze poświęcone poszczególnym wydarzeniom i postaciom, które są uzupełnione o archiwalne zdjęcia, animacje, mapy, nagrania filmowe i dźwiękowe, w tym materiały z archiwów FINA. Za wartość merytoryczną portalu odpowiada wybitny znawca wojny polsko-bolszewickiej prof. Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Serwis można znaleźć także pod adresem battle1920.eu, gdyż jest on skierowany nie tylko do odbiorów w kraju, ale i na całym świecie, dlatego ma sześć wersji językowych. Zachęcamy do zapoznania się z tym nowatorskim ujęciem bitwy, która ocaliła odradzającą się Polskę przed bolszewickim jarzmem.
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.
 
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.