Biogram Postaci z tego okresu
 Jan Amor Tarnowski h. Leliwa     

Jan Amor Tarnowski h. Leliwa  

 
 
Biogram został opublikowany w LII tomie Polskiego Słownika Biograficznego w latach 2018-2019.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

  

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązane artykuły

 

Druga połowa XVI wieku

Druga połowa XVI wieku, a przede wszystkim interesujący nas okres panowania ostatniego Jagiellona – Zygmunta Augusta – to okres dominacji wojsk zaciężnych, co przekładało się na konieczność......
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

wojny z Moskwą, spory majątkowe, starostwo stryjskie (Woj. Ruskie), zjazd Jagiellonów z cesarzem 1515, pochodzenie magnackie, kariera dowódcza, publikacje wojskowe, dwór króla Jana Olbrachta, województwo krakowskie, patroni ulic w kilkunastu miastach, palacja krakowska, kasztelania krakowska, starostwo chmielnickie (Woj. Podolskie), kasztelania wojnicka, palacja ruska, ród Leliwów, starostwo sandomierskie, dwór króla Zygmunta I Starego, ojciec - Kasztelan Krakowski, buława wielka koronna, województwo ruskie, poczet hetmanów koronnych, herb rodu Leliwów, teść - Kasztelan Krakowski, teść - Wojewoda Ruski, dwór króla Aleksandra Jagiellończyka, starostwo lubaczowskie (Woj. Bełskie), bitwa pod Orszą 1514, zakon Bożogrobców, bitwa pod Obertynem 1531, zdobycie Homla 1534, zdobycie Staroduba 1535, wojny z Mołdawią, reformy wojskowe, Rokosz Lwowski 1537 ("Wojna Kokosza"), matka - starościanka kolska, żona - Tęczyńska, zięć - Wojewoda Kijowski, wojna Litwy z Moskwą 1507-1508, wojna z Moskwą 1534, wojna z Krzyżakami 1519-1521, wojna litewsko- moskiewska 1512, podróże do Ziemi Świętej, podróże na Bliski Wschód, rodzina Tarnowskich (z Tarnowa) h. Leliwa, pomnik w parku Jordana w Krakowie, osoby z dzieł Henryka Rodakowskiego, osoby z dzieł Łukasza Górnickiego, osoby z dzieł Melchiora Pudłowskiego, osoby z dzieł Bacciarellego, osoby z dzieł Antoniego Edwarda Odyńca, osoby z dzieł Mikołaja Reya, osoby na muralach (zm. do 1800), hetmani polscy, podróże edukacyjne po Europie XVI w., osoby na monetach zagranicznych, serial "Królowa Bona", osoby z seriali biograficznych (zm. do 1800), dzieci - 3, w tym 2 synów (osób zm. do 1900), osoby z dzieł Matejki (zm. w XVI w.), twórczość literacka (zmarli do 1800), osoby z dzieł Edmunda Wasilewskiego, osoby na pomnikach (zm. 1501-1800), pomnik w Krakowie, patroni fundacji, osoby z oper
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.