Biogram Postaci z tego okresu
 Jan Dantyszek (Dantiscus, von Höfen, Flachsbinder)      Jan Dantyszek, frag. obrazu z końca XVI w. ze zbiorów Muzeum UJ.

Jan Dantyszek (Dantiscus, von Höfen, Flachsbinder)  

 
 
Biogram został opublikowany w 1938 r. w IV tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

   

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

polityka matrymonialna, poezja łacińska, uniwersytet w Gryfii (Greifswaldzie), dyplomacja królewska, kariera kościelna, doktorat obojga praw, walka z reformacją, dziecko najstarsze w rodzinie, rodzeństwo liczne, zjazd Jagiellonów z cesarzem 1515, ojciec - kupiec, dwór króla Jana Olbrachta, pochodzenie niemieckie, wojna z Krzyżakami 1519-1521, mecenat sztuki, biskupstwo chełmińskie, biskupstwo warmińskie, dwór króla Zygmunta I Starego, zjazdy stanów Prus Królewskich, poezja metafizyczna, poselstwo do cesarza, sprawa spadku Królowej Bony, korespondencja z Albrechtem I Pruskim, korespondencja z Melanchtonem, korespondencja z Hozjuszem, Akademia Krakowska XV w., dwór króla Aleksandra Jagiellończyka, walka z protestantyzmem, twórczość panegiryczna, poselstwo do Wenecji, towarzyszenie królowi w podróżach, okres renesansu, podróże do Ziemi Świętej, ojciec - piwowar, twórczość autobiograficzna, podróże po Europie XVI w., twórczość epigramatyczna, małżeństwo Zygmunta II z Elzbietą, poselstwo do Hiszpanii, twórczość epitafijna, publikacje łacińskie, twórczość epitalamijna, korespondencja z Zygmuntem I Starym, twórczość poetycka (zmarli do 1800), laur poetycki od cesarza, korespondencja z Erazmem z Rotterdamu, tworzenie hymnów, korespondencja z Królową Boną, korespondencja z Kopernikiem, bohaterowie monografii biograficznych, patroni ulic w kilku miastach, patroni tramwajów w Gdańsku, osoby z seriali biograficznych (zm. do 1800), serial "Kopernik", osoby na medalach (zm. w XVI w.), osoby z musicali
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Zygmunt II August

1520-08-01 - 1572-07-07
król Polski
 

Andrzej Krzycki h. Kotwicz

1482-07-07 - 1537-05-10
prymas Polski
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.