Biogram Postaci z tego okresu
 Jan Kochanowski h. Korwin      Jan Kochanowski, frag. obrazu Jana Matejki.

Jan Kochanowski h. Korwin  

 
 
Biogram został opublikowany w latach 1967-1968 w XIII tomie Polskiego Słownika Biograficznego.

Krótka nota biograficzna o Janie Kochanowskim znajduje się na stronie Wirtualnej Biblioteki Literatury Polskiej. 

 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

    

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązana pozycja biblioteki

Psałterz Dawidow, 1629,
Kochanowski Jan
Dostępne na: polona.pl
Kochanowski Jan. Psałterz Dawidow. 1629,
Dostępne na: polona.pl
O Janie Kochanowskim z Czarnolasu, jego pieśniach i pamiątkach po nim : w 300 lat po śmierci tego pieśniarza, 1884,
Prószyński Konrad
Dostępne na: polona.pl
Prószyński Konrad. O Janie Kochanowskim z Czarnolasu, jego pieśniach i pamiątkach po nim : w 300 lat po śmierci tego pieśniarza. 1884,
Dostępne na: polona.pl
ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH,
Kochanowski Jan
Dostępne na: literat.ug.edu.pl
Kochanowski Jan. ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH.
Dostępne na: literat.ug.edu.pl

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

podróże po Europie, poezja łacińska, kancelaria królewska, publikacje językoznawcze, elekcja Henryka (de Valois) 1573, uniwersytet w Padwie, poezja polityczna, poezja religijna, patroni ulic w setkach miast, herb Korwin, Rzeczpospolita Babińska, sejm 1569, lubelski, dwór pruski, bezkrólewie po wyjeździe i detronizacji Króla Henryka, dwór króla Zygmunta II Augusta, wyprawa radoszkowicka Zygmunta II w 1567/8, dzieci - 7 (w tym 1 syn), twórczość fraszkopisarska, sejm 1575 elekcyjny, warszawski, pod Wolą, zięć - Michowski, sejm 1562-1563 egzekucyjny, piotrkowski, Akademia Krakowska XVI w., prałatury poznańskie, pomnik w parku Jordana w Krakowie, korespondencja z Albrechtem I Pruskim, sejmiki opatowskie, zjazd stężycki 1575, osoby z dzieł Mikołaja Reya, elekcja Ces. Maksymiliana II na króla Polski 1575, muzeum biograficzne, epitafia w kościołach zachowane, rezygnacja z godności kościelnej, probostwo w Zwoleniu, autorzy lektur szkolnych, twórczość epigramatyczna, tworzenie pieśni, posłowanie od Króla na sejmiki, działy spadkowe XVI w., urzędy ziemskie sandomierskie, patroni teatrów, brat - poeta, pochówek ponowny, ślub Jana Zamoyskiego z Gryzeldą Batory 1583, rodzeństwo przyrodnie XVI w., procesy o rozgraniczenie dóbr, opieka nad bratankami, twórczość elegijna, twórczość epitafijna, zięć - dworzanin królewski, ślub Jana Zamoyskiego z Radziwiłłówną 1578, ojciec - urzędnik grodzki, ojciec - urzędnik ziemski sandomierski, rodzeństwo - 11 (w tym 6 braci), brat - urzędnik ziemski sandomierski, brat - tłumacz, konsyliarstwo nacji polskiej na uniwersytecie w Padwie, teść - urzędnik ziemski sandomierski, twórczość epitalamijna, osoby z dzieł Łukasza Górnickiego, osoby z dzieł Andrzeja Trzecieskiego, osoby z dzieł Jacka Kaczmarskiego, zięć - urzędnik ziemski sandomierski, zięć - urzędnik ziemski lubelski, zięć - Kasztelan Brzeziński, zięć - Wielkorządca Krakowski, dzieci pogrobowe, patroni szkół, patroni szkół wyższych, osoby z dzieł K. Hoffmanowej, twórczość poetycka (zmarli do 1800), sprawa Jakuba Podlodowskiego, bohaterowie słuchowisk radiowych, osoby z dzieł Teofila Lenartowicza, patroni szlaków turystycznych, osoby z dzieł Melchiora Pudłowskiego, patroni pociągów, bohaterowie monografii bibliograficznych, osoby z dzieł Antoniego Edwarda Odyńca, sejmy XVI w. (3 ćwierć), osoby z seriali biograficznych (zm. do 1800), serial "Kanclerz", osoby na medalach (zm. w XVI w.), osoby na znaczkach pocztowych polskich (zm. w XVI w.), osoby z dzieł Matejki (zm. w XVI w.), twórczość dramatopisarska (zmarli do 1800), autorzy Teatru Telewizji (zm. do 1900), autorzy Teatru Polskiego Radia (zm. do 1900), twórczość przekładowa (zmarli do 1800), osoby na monetach NBP (zm. do 1800), osoby na pomnikach (zm. 1501-1800), pomnik w Radomiu, pomnik w Lublinie, pomnik w Krakowie, pomnik w Warszawie, osoby z dzieł Dunikowskiego, pomnik w miejscu działalności, pomnik w Poznaniu, osoby na muralach (zm. do 1800)
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.