Biogram Postaci z tego okresu
 Jan Kochanowski h. Korwin     

Jan Kochanowski h. Korwin  

 
 
Biogram został opublikowany w latach 1967-1968 w XIII tomie Polskiego Słownika Biograficznego.

Krótka nota biograficzna o Janie Kochanowskim znajduje się na stronie Wirtualnej Biblioteki Literatury Polskiej. 

 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

    

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązana pozycja biblioteki

Psałterz Dawidow, 1629,
Kochanowski Jan
Dostępne na: polona.pl
Kochanowski Jan. Psałterz Dawidow. 1629,
Dostępne na: polona.pl
O Janie Kochanowskim z Czarnolasu, jego pieśniach i pamiątkach po nim : w 300 lat po śmierci tego pieśniarza, 1884,
Prószyński Konrad
Dostępne na: polona.pl
Prószyński Konrad. O Janie Kochanowskim z Czarnolasu, jego pieśniach i pamiątkach po nim : w 300 lat po śmierci tego pieśniarza. 1884,
Dostępne na: polona.pl
ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH,
Kochanowski Jan
Dostępne na: literat.ug.edu.pl
Kochanowski Jan. ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH.
Dostępne na: literat.ug.edu.pl

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

podróże po Europie, poezja łacińska, kancelaria królewska, publikacje językoznawcze, elekcja Henryka (de Valois) 1573, uniwersytet w Padwie, poezja polityczna, sejmy XVI w., poezja religijna, ulice w ponad 500 miastach, herb Korwin, Rzeczpospolita Babińska, sejm 1569, lubelski, dwór księcia Albrechta w Królewcu, bezkrólewie po detronizacji Króla Henryka, dwór króla Zygmunta II Augusta, wyprawa radoszkowicka Zygmunta II w 1567/8, dzieci - 7 (w tym 1 syn), twórczość fraszkopisarska, sejm 1575 elekcyjny, warszawski, pod Wolą, zięć - Michowski, sejm 1562-1563 egzekucyjny, piotrkowski, Akademia Krakowska XVI w., prepozytura poznańska, pomnik w parku Jordana w Krakowie, korespondencja z Albrechtem I Pruskim, sejmiki opatowskie, zjazd stężycki 1575, osoby z dzieł Mikołaja Reya, elekcja Ces. Maksymiliana II na króla Polski 1575, muzeum biograficzne, epitafia w kościołach zachowane, rezygnacja z godności kościelnej, probostwo w Zwoleniu, autorzy lektur szkolnych, twórczość epigramatyczna, tworzenie pieśni, posłowanie od Króla na sejmiki, działy spadkowe XVI w., wojstwo sandomierskie, patroni teatrów, brat - poeta, pochówek ponowny, ślub Jana Zamoyskiego z Gryzeldą Batory 1583, rodzeństwo przyrodnie XVI w., procesy o rozgraniczenie dóbr, opieka nad bratankami, twórczość elegijna, twórczość epitafijna, zięć - Borkowski, zięć - dworzanin królewski, ślub Jana Zamoyskiego z Radziwiłłówną 1578, rodzeństwo - 11 (w tym 6 braci), brat - tłumacz, brat - Chorąży Sandomierski, twórczość epitalamijna, osoby z dzieł Łukasza Górnickiego, osoby z dzieł Andrzeja Trzecieskiego, osoby z dzieł Jacka Kaczmarskiego, patroni szkół, patroni szkół wyższych, osoby z dzieł K. Hoffmanowej, twórczość poetycka XVI w., twórczość dramatopisarska, sprawa Jakuba Podlodowskiego, bohaterowie słuchowisk radiowych, autorzy Teatru Polskiego Radia
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

Postaci powiązane

   
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Anna Jagiellonka

1523-10-18 - 1596-09-09
królowa Polski
 

Jakub Wujek

około 1541 - 1597-07-27
tłumacz Biblii
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.